Spędzamy wakacje na wsi

Mieszkając w dużym mieście, może nam brakować kontaktu z naturą, trawą, zielenią oraz drzewami. Dlatego coraz bardziej popularna staje się agroturystyka. Dlaczego warto pomyśleć o wyjeździe na wieś? Jakie są zalety takiej formy spędzania wakacji? Dla kogo jest to polecany sposób na urlop?

narty
Autor: Chuck Moravec
Źródło: http://www.flickr.com
Agroturystyka dla mieszczuchów i miłośników zieleni
Agroturystyka w Polsce
Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na wakacje na agroturystyce należy pamiętać, że rezygnujemy z szumu, hałasu, wielkich atrakcji i rozrywek. Oczywiście będziemy mogli pojechać do większego miasta i tam zaznać nieco więcej, ciekawych form spędzenia czasu, ale na samej wsi raczej będziemy się relaksować i błogo spędzać czas. Gospodarstwo wiejskie ma to do siebie, że możemy tam skorzystać z naturalnych produktów, takich jak: ser, mleko, mięso, jajka. Będą one pozbawione jakiejkolwiek chemii i substancji, które mogłyby nam zaszkodzić. Taki urlop będzie więc ucieczką od dużego miasta i niezdrowego jedzenia. W ten sposób uda nam się zrobić coś dla duszy i dla ciała.
Oferta agroturystycznych obiektów
Agroturystyka w Polsce jest dosyć dobrze rozwinięta. W internecie jest dużo stron, na których można znaleźć gospodarstwo oferujące noclegi wraz z wyżywieniem. Należy podjąć decyzję, czy chcemy wczasy spędzić nad morzem, nad jeziorami, w górach, a może po prostu na tradycyjnej, polskiej wsi. Bardzo fajną opcją są obiekty, w których pobliżu znajdują się budynki gospodarcze, a w nich zwierzęta. Wyjazd w takie miejsce z dziećmi będzie z pewnością stanowił dużą frajdę. Nasze maluchy poznają krówki, pieski, koniki, świnki, kozy, kurki oraz inne zwierzęta, których raczej w mieście spotkać nie można. To je rozwinie, poszerzy ich horyzonty. Fajna odmiana od kilku gwiazdkowych hoteli w zagranicznych kurortach.
Egipt
Autor: Michał Huniewicz
Źródło: http://www.flickr.com
Spędzanie wolnego czasu

Przed wyjazdem na wieś, powinniśmy także zaplanować, co będziemy tam robić. W deszczowe dni warto pograć w gry edukacyjne lub porozmawiać z gospodarzami, którzy mogą mieć wiele, ciekawych rzeczy do opowiedzenia. Warto także zapoznać się z najbliższą okolicą i wybrać miejsca, do których warto się wybrać i które dobrze będzie poznać. O atrakcjach w regionie możemy także dowiedzieć się od gospodarzy – www.eholiday.pl/.

Niektórzy właściciele agroturystyki samodzielnie organizują także atrakcje, np. naukę dojenia krowy, domowe spa, jazdę konną czy karmienie zwierząt gospodarczych. A jeśli martwisz się, że na wsi nie będzie wi-fi i ty stracisz kontakt ze światem – głowa do góry! Polska wieś nie jest aż taka zacofana i będziesz miał możliwość sprawdzenia e-maila.

TOP